Дослідницька компанія IHS опублікувала новий звіт, в якому були виявлені провідні світові виробники сонячних батарей. У список увійшли топ-15 компаній-лідерів за обсягом вироблених ними сонячних фотоелектричних модулів.
Провідні світові виробники сонячних батарей
Не дивно, що в цьому звіті, як і в багатьох попередніх, у списку переважають компанії, засновані в Китаї. Однак, цікаво, що в новому дослідженні спостерігається деяке відродження японських виробників сонячних батарей щодо останніх років, таких, як Sharp і Kyocera. В Японії встановлені сильні пільгові тарифи для розвитку ринку сонячних батарей, і перевагу споживачами продуктів японських виробників на внутрішньому ринку Японії явно зіграло вагому роль у цьому підйомі.
Також відзначимо, що в черговий раз перше місце серед виробників сонячних модулів зайняла компанія Yingli Green Energy (aka Yingli Solar), а 7 з 10 провідних компаній, що випускають сонячні панелі, були засновані в Китаї. Тим не менш, загальна частка Китаю на ринку сонячних батарей знизилася на 1% до 58% – порівняно з 59%.
“Поворот глобальних ринків сонячних батарей і відновлення найбільших гравців фотоелектричної промисловості”, – заявила Джессіка Джин, аналітик ланцюжків постачань фотоелектричних модулів компанії IHS. «Китайські і японські постачальники фотоелектричних модулів скористалися зростанням попиту на внутрішньому ринку Китаю. На його частку припадає більше чверті світового обсягу установок в 2013 році. Завдяки цьому, Китай став провідним регіоном в цьому відношенні».
Китайські виробники сонячних батарей залишаються лідерами світового фотоелектричного ринку, але присутні ознаки, що вказують на уповільнення зростання. У той час як китайські компанії продовжують впевнено очолювати список найбільших виробників сонячних батарей, вже другий рік поспіль вони не показують значного зростання. Китайські постачальники займали 57% загальносвітового фотоелектричного ринку в 2011 році, 59% – у 2012 році і 58% в минулому році.
Європейські виробники сонячних батарей також продовжують підтримувати стабільну частку в 2013 році на рівні 13% – майже без змін щодо 2011 і 2012 років. На відміну від них, в японській фотоелектричної промисловості спостерігалося зростання на 15% щодо рівня 2011 року, до 12% світового виробництва. Між тим, американські постачальники відстали, так як їх частка знизилася до 9% з 13% в 2011 році.
Sharp і Kyocera
Поряд з Sharp і Kyocera, які переживали істотне зростання в 2013 році, в топ-15 компаній виробників сонячних батарей увійшла ще одна японська фірма, що виробляє тонкоплівкові сонячні модулі, – Solar Frontier. Зростання продажу продукції компанія Solar Frontier в 2013 році склало більш ніж 60%.
Японські інженери завжди переходять від слів до справи у найкоротші терміни. Тому, перші електростанції на воді від Kyocera очікуються вже в квітні 2015 року. Розміщуватися вони будуть в префектурі Hyogo в Західній Японії. По потужності електростанції складуть 1.7 МВт і 1.2 МВт. Це самі потужні плавучі електростанції в світі.
У цілому компанія Kyocera і Century Tokyo Leasing побудують близько 30 сонячних електростанцій на воді. Їх загальна сумарна потужність складе 60 МВт. Корпорація Kyocera – велика міжнародна компанія, яка відома своїми унікальними розробками на основі високотехнологічної кераміки для багатьох галузей промисловості.
Сонячні батареї Kyocera
Кожен з нас хоч раз у своєму житті стикався з проблемою відключення електроенергії або її різких перепадів в мережі. Купите сонячні батареї Kyocera за вигідною ціною і ви позбудетеся від цих проблем. Як вони працюють? Сонячні панелі Kyocera, що складаються з кремнієвих пластин, переробляють енергію сонця на автономну. Цю енергію ви потім можете використовувати в своїх цілях, наприклад, як додаткову електричну потужність.
Переваги сонячних батарей Kyocera в Україні
По висоті вся рама має ребра жорсткості, що виділяє фотопанель серед аналогів конкурентів і підвищує відсоток функціонування та експлуатації панелі.
Сонячна панель Kyocera характеризується високою потужністю, Вт, що дає можливість безперебійного функціонування всіх електроприладів в будинку.
Сонячні батареї Kyocera легкі у вазі і прості в монтажі. Кріпляться на дах будівлі, що залишає вільним багато додаткового простору. При необхідності їх можна демонтувати.
Даний продукт відрізняється тривалим терміном служби, всі панелі проходять тестування в умовах навколишнього середовища на погодостійкість, а також є сертифікованими. Характеризуються високою міцністю, потужністю і мають гарну швидкість передачі електроенергії при низькому рівні її втрати.
У доповіді IHS також зазначається, що пік загального обсягу світових поставок сонячних фотоелектричних модулів в 2013 році склав 38,7 ГВт – приблизно на 24% більше, ніж у попередньому році. Цікавий той факт, що більшу частину зростання ринку забезпечили компанії зі списку лідерів фотоелектричної промисловості. Це чітко вказує на консолідацію галузі. Топ-15 виробників сонячних батарей мали 59% ринку в 2013 році, порівняно з 51% в 2012 році.
З урахуванням тривалої консолідації сонячної фотоелектричної промисловості і невеликий державної підтримки, у багатьох випадках є одним із основних стимулів розвитку галузі, така ситуація, швидше за все, буде тривати протягом деякого часу.
Це саме те, що зараз відбувається з енергоефективністю в Китаї. Недавня постанова китайського міністерства промисловості та інформаційних технологій, покликане «очистити» галузь, швидше за все, погіршить становище більш 75% виробників сонячних панелей і суміжних компонентів країни. Навряд чи доведеться довго чекати, щоб побачити результати такого кроку. Хоча, і це не погано – це всього лише природний процес дорослішання індустрії.
Источник: https://en.wikipedia.org/wiki/Solar_Frontier