Кріплення для сонячних панелей

Кріплення для сонячних панелей

У даній статті ми розглянемо використання алюмінієвої рейки для кріплення сонячних панелей. Один з напрямків, в якому широко використовуються алюмінієві ламелі – створення конструкцій для встановлення сонячних батарей. Більшість сонячних електростанцій у світі встановлено на кріплення для сонячних панелей які базуються на використанні алюмінієвої рейки.

Переваги алюмінієвих кріплень для сонячних батарей

Вибір на користь алюмінію очевидний – алюміній не вимагає фарбування і його термін життя набагато більше, ніж у забарвленою або навіть оцинкованої сталі, простота, легкість і зручність конструкції дозволяє заощадити час монтажних робіт, а отже і зменшити витрати. Алюмінієву конструкцію не треба зачищати, ґрунтувати і фарбувати, тобто ніякого обслуговування з часом, як того вимагає будь-яка сталева складання. Розглянемо переваги алюмінієвої конструкції для сонячних батарей.

Конструкція кріплення сонячних панелей

Конструкція кріплення фотомодулів

Кріплення для сонячних панелей
Кріплення для сонячних панелей

Одним з головних переваг алюмінію є висока хімічна інертність, або, кажучи простою мовою – в алюмінію висока стійкість до агресивних середовищ – він практично не взаємодіє з навколишнім середовищем. Досягається цей ефект стійкості до корозії за рахунок швидкого утворення міцних оксидних плівок, що захищають поверхню від подальшої взаємодії. Це означає що рейка алюмінієва не потребує фарбування або якому-набудь іншому покритті. Єдиний мінус захищає плівки – її зовнішній вигляд, як правило вона утворюється на рейці розводами і нерівномірно. Рішення даної проблеми – «анодування» або штучне створення оксидної плівки на поверхні алюмінієвого вироби. У заводських умовах така плівка утворюється набагато товще і рівніше. У сонячній енергетиці обов’язковому анодуванню піддаються притиски – спеціальні елементи конструкції притискають сонячну батарею до рейки. Це робиться для того, щоб поліпшити зовнішній вигляд станції – анодований корпус сонячного модуля виглядає гармонійніше з анодованим притиском.

Кріплення для сонячних панелей з конструкційної сталі

Часто встановлюють сонячні батареї на конструкцію з чорної сталі. Але мало хто знає, що алюмінієва рама модуля і сталь утворюють гальванічну пару. При тривалому контакті одного металу з іншим відбувається корозія як алюмінію, так і сталі. Уникнути контакту алюмінію із сталлю можна прокладаючи гумові прокладки між ними, але це помітно збільшує час монтажу, не кажучи вже про необхідність свердлити і/або варити сталеву трубу, кутик або швелер.

Кріплення для сонячних панелей на плоский дах
Кріплення для сонячних панелей на плоский дах

Важливий елемент алюмінієвої рейки – форма її перерізу. Саме завдяки спеціальній формі досягається простота монтажу. Варіацій форм перерізу рейки величезна безліч. Як правило, всі вони передбачають наявність одного або декількох пазів, в які заводиться гайка, болт або спеціальний сполучний елемент. Наявність такого паза виключає необхідність свердління балки для з’єднання між собою або для кріплення фотомодуля – незаперечний плюс відносно сталі.

Багато використовують оцинкований перфорований профіль, в якому вже є отвори для кріплення і складання між собою. Але вартість такого профілю набагато вище ніж у алюмінієвого, а вага більше. Ще одна перевага, якою володіє алюміній – легкість. Вага, звичайно, сильно залежить від форми перерізу, але в середньому це від 1 до 2 кг на 1 метр ламелі, в той час як вага сталевої балки або труби з тієї ж несучою здатністю в рази більше. Використання важкої сталевої конструкції може не дозволити несуча здатність наявної даху, стіни або іншій поверхні, на яку планується встановити сонячну станцію. Доставка та підйом важкої конструкції або її елементів збільшить вартість і витрачений час.

Оптимальне рішення кріплення сонячних панелей

Проаналізувавши рішення інших виробників, а також свій власний досвід установки були виявлені основні якості, якими має володіти кріплення для сонячних панелей – універсальність і міцність. Також рейка не повинна вимагати жодних додаткових дорогих елементів кріплення. У підсумку нашими фахівцями була створена рейка прямокутної форми з чотирма активними площинами – тобто на кожній площині рейки є паз, в який вставляється капелюшок болта. Паз розташовується на всій довжині рейки дозволяє легко перемістити болт на будь-яку відстань для з’єднання рейок між собою або для притиску фотомодуля. Рейка виготовляється як з анодуванням, так і без нього.

джерело: https://aquaterms.com/ua/shop/category/osveshchenie/solnechnye-stantsii