Для підтримки найбільш комфортного мікроклімату в приміщенні була створена система «чиллер-фанкойл». Вона може підтримувати задані температурні показники протягом всього року навіть в приміщеннях зі значною площею. Серед розмаїття обладнання для охолодження та опалення приміщень система «чиллер-фанкойл» займає особливе місце.
Принцип роботи системи «чиллер-фанкойл»
Чиллер – це водоохолоджувальні машина (зовнішній блок), яка, як правило, встановлюється на даху будівлі, на технічному поверсі або в підвалі (для потужного чилера).
Фанкойли – це внутрішні блоки, які встановлюються безпосередньо в самій будівлі. Принцип роботи системи досить простий. Охолоджена в теплообміннику чилера вода за допомогою насосів подається по трубопроводу до фанкойлам. У них відбувається її нагрів за рахунок теплової енергії повітря, що забирається з приміщення. Потім вода повертається знову в охолоджувач. Взимку для опалення приміщень замість чилера застосовується газовий або електричний котел. Також все більш популярними через свою економічності стають теплові насоси. Продуктивність системи, а також інтенсивність нагріву або охолодження повітря регулюється шляхом зміни швидкості вентилятора.
5 переваг системи “чиллер-фанкойл”:
Будь-яка потужність системи = будь-яка площа вентильованих приміщень. Так як приміщення бувають досить великих площ, то вони мають потребу у великій кількості фанкойлів. Обмежувати їх число може лише продуктивність чилера. За рахунок того, що чиллер встановлюється даху, і до того ж займає досить незначну площу, фасадна частина будівлі збереже свою привабливість. Адже ніяких зовнішніх блоків, як у випадку з кондиціонерами, на стінових панелях не буде. Між чиллером і безліччю фанкойлів відстань може бути необмеженим – це важлива перевага. Причому довжина магістралей може становити сотні метрів.
Простота і економічність розводки
Щоб з’єднати чиллер з фанкойлами в одну систему, застосовуються звичайнісінькі водяні труби, а також запірна арматура і ін. В порівнянні з газонаповненими системами, вирівнювання швидкості водяних потоків, а також тиску води між фанкойлами не тільки простіше, але і дешевше.
Безпека в експлуатації
Так як чиллер встановлюється переважно на відкритому повітрі або в підвальному приміщенні, це гарантує безпеку для людей. Летючі гази знаходяться в самому чиллере. Що стосується ризику затоплення будівлі при аварійній ситуації, то його можна зменшити, застосувавши автоматичну запірну арматуру.
Де застосовують фанкойл
Фанкойли – це найбільш підходяща система кондиціонування для середніх за величиною і великих об’єктів з великою кількістю кімнат, або ж з одним великим приміщенням:
бізнес-центрів, офісів, різних адміністративних будівель, супермаркетів, магазинів, торгових комплексів, виробничих площ, складських приміщень, об’єктів соціального призначення з безліччю окремих кабінетів, готелів, концертних залів
З чого складається фанкойл
Фанкойл складається з наступних деталей:
- радіатор-теплообмінник (один або два), в який надходить теплоносій;
- вентилятор з електродвигуном, який регулює холодопродуктивність;
- піддон, в якому збирається конденсат;
- знімний повітряний фільтр;
- електронагрівач;
- система управління.
Управляються сучасні фанкойли http://aquaterms.com/shop/category/klimatehnika/fankoily за допомогою пультів управління, які можуть бути як індивідуальними так і контролюючими роботу цілої групи пристроїв. Також контролери можуть бути дротяними (настінні) або бездротовими (пульти).
Про що слід знати встановлюючи «чиллер-фанкойл»
Електропроводка будівлі повинна бути здатна витримати значні навантаження. Електроенергія необхідна вентиляторів фанкойлів, і хоча кожне устррйство споживає її зовсім небагато, проте вся система в робочому стані створює на мережу певне навантаження. Необхідна додатково подбати про встановлення припливної або припливно-витяжної вентиляції. Система «чиллер-фанкойл» це не вентиляційна установка. Вони здатні охолоджувати повітря, але на його циркуляцію абсолютно не впливають. Але цей недолік можна виправити, встановивши в припливну установку канальний водоохладитель.
Як вибрати фанкойл?
Існує кілька типів фанкойлів, кожен з яких має свої технічні характеристики, тому вибір цього обладнання ставить споживача перед певним колом питань. В першу чергу, слід взяти до уваги площа приміщення, яка важлива для підбору обладнання за такими характеристиками:
- теплова потужність (різна в двох режимах – охолодженні і нагріванні)
- продуктивність, що має на увазі кількість повітря, проганяє за одиницю часу
- довжина повітряного струменя
Внутрішні блоки (фанкойли) бувають наступних типів:
- Канальні фанкойли (з різним рівнем статичного тиску: високонапорние, середньонапірні, низьконапірні)
- Касетні (2-х і 4-хпоточние, ч різними декоративними решітками)
- Універсальні або напольно-стельові (переважно для прихованого монтажу)
- Настінні (часто з з дизайнерським блоком, за зовнішнім виглядом дуже нагадують кондиціонер)
- Колонні (використовуються рідше, для приміщень, в яких монтаж трубопроводів під стелею утруднений; передбачена можливість монтажу фанкойла біля стіни)
Касетні фанкойли
Касетні фанкойли застосовуються для різних приміщень, як правило, це офіси і торгові зали. Їх монтують в підвісну стелю, що дозволяє приховати всі складові частини конструкції і знизити рівень шуму. Касетні фанкойли відрізняються підвищеною продуктивністю, збільшеним витратою повітря, більш рівномірним розподілом повітряного потоку. Жалюзі додатково захищають від шуму.
- 2-х і 4-хтрубное виконання
- 3-х і 4-хрядние теплообмінники
- Контролер з безліччю функцій, ІК пульт
- Конденсатний насос
- Стильний і сучасний дизайн
Канальні фанкойли
Канальні фанкойли можуть мати дуже високі показники продуктивності. Вони застосовуються для офісів, складських приміщень і торгових залів великої площі. Монтують їх у вентиляційний канал.
Важливі переваги серії:
- Максимальний тиск 350 Па
- Вентилятор на 5 швидкостей, можливість комплектації вентилятором з ЄС-двигуном
- Середньонапірні канальні фанкойли серії HPO використовують не тільки для кондиціонування великих приміщень, але і для декількох маленьких за допомогою одного пристрою. Відрізняються низькими шумовими характеристиками.
Параметри, які слід враховувати:
- Максимальний тиск 80 Па
- Можливість комплектації вентилятором з ЄС-двигуном
Настінні фанкойли
Фанкойли настінні зовні схожі на кондиціонери. Більше підходять для середніх і невеликих за площею приміщень. Вимагають підведення гнучкого трубопроводу для теплоносія. Управління проводиться за допомогою пульта. Автоматична підтримка заданих температурних параметрів в приміщенні за допомогою термостата (в деяких моделях).
Настінні фанкойли зі стильним корпусом з міцного матеріалу також відрізняються і технологічної універсальністю: в блок вбудований триходовий клапан, завдяки чому легко під’єднується до системи холодопостачання.
Важливі параметри серії :
- Низькі шумові характеристики
- Можливість комплектації вентилятором з ЄС-двигуном
- Можна застосовувати дистанційний інфрачервоний пульт управління
Напольно-стельові
Напольно-стельові фанкойли підходять для будь-яких приміщень. Нескладний монтаж в залежності від режиму роботи приладу. Якщо важливий обігрів – краща нижня установка, якщо охолодження – верхня. Завдяки цьому буде дотримуватися оптимальний повітрообмін, більш економно витрачатися електроенергія, зменшиться рівень шуму.
Універсальні фанкойли з відцентровим вентилятором відрізняються високою потужністю охолодження і економним витрачанням енергії. Передбачено вертикаль або горизонтальний монтаж.
Параметри серії:
- Максимальний тиск 40 Па
- 2-х і 3-хходовие клапани для теплообмінників
- електронагрівач
- Можливість комплектації вентилятором з ЄС-двигуном